Witamy na stronie głównejArtur Barciś w Zbrosławicach

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:33

5 czerwca 2017 r. w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbrosławicach odbyło się spotkanie z wybitnym aktorem filmowym i teatralnym Arturem Barcisiem. W ciepły i humorystyczny sposób odpowiadał o swoim życiu zawodowym i prywatnym, nie obyło się również bez wspomnień z dzieciństwa i lat szkolnych. Jako licealista brał udział w konkursach recytatorskich, zajmując czołowe miejsce w województwie śląskim, by następnym roku zająć I miejsce w edycji ogólnopolskiej. To utwierdziło go w wyborze zawodu aktora i podjęcia nauki w PWSFiT w Łodzi, którą ukończył w 1079 roku. Od tego czasu rozpoczęła się jego kariera zawodowa. Niepozornej postury, często obsadzany był w rolach drugoplanowych lecz bardzo charakterystycznych i wyrazistych. Najbardziej ceni sobie role w „Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego – trudne do zagrania tajemnicze, wymowne postacie nic nie mówiące. Nie łatwo zagrać milczącą postać jednocześnie utwierdzając widza w przekonaniu kim jest cichy bohater. Widzowie najbardziej zapamiętali go z roli Norka w serialu „Miodowe lata", gdzie stworzył wspaniały duet z Cezarym Żakiem oraz filmu „Ranczo" wcielając się w postać negatywnego Czerepacha – przyjaciela Wójta. Wielbiciele serialu „M jak miłość" przypomnieli również o roli ojca jednej z bohaterek, którą Barciś gra w tej produkcji. Na zakończenie pełnego humoru i anegdot spotkania odbyła się lekcja dykcji wśród publiczności. Aktor musi cały czas pracować nad swoim warsztatem, więc zwroty: treść, sierpc, sierść" czy „cóż że ze Swarzędza" to tylko niektóre zaproponowane przez aktora ćwiczenia dykcji. Sympatycznego aktora pożegnano gromkimi brawami, były również autografy i wspólne zdjęcia.

Bibliotekarze

Share
 

NOC BIBLIOTEK 2017

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 07 czerwca 2017 21:09

W sobotnie popołudnie 3 czerwca miłośnicy książek odwiedzili Zbrosławicką Książnicę by uczestniczyć w III Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk o „Smoku Wawelskim" i nauczyć się puszczać duże bańki mydlane. Na najmłodszych czekały baseniki pełne rybek, które można było osobiście złowić wędką, a starsze dzieci z zapałem wykonywały kolorowe zakładki do książek. Malowanie twarzy, zabawa z chustą animacyjną i wata cukrowa dopełniły szaleństwa.

Share
   

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ZOFIĄ STANECKĄ

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 07 czerwca 2017 21:00

2 czerwca 2017 uczniowie klas II Szkoły Podstawowej w Zbrosławicach, mieli okazję wziąć udział w warsztatach literacko-plastycznych z Panią Zofią Stanecką. Autorka bestsellerowej serii o przygodach sympatycznej „Basi" opowiedziała dzieciom jak powstaje książka, kto to jest ilustrator i jak wiele zależy od wyobraźni autora.

Uczniowie wraz z autorką tworzyli swoje własne historie o „damach" i „dżentelmenach" odpowiadając na pytanie czy w dzisiejszych czasach można być damą i dżentelmenem.

Share
   

Strona 5 z 135