Witamy na stronie głównejZajęcia wakacyjne

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 15 sierpnia 2019 18:41

Gminna Biblioteka Publiczna w dniach od 5 do 9 sierpnia zorganizowała kolejne zajęcia wakacyjne dla dzieci. Podczas spotkań uczestnicy wykonywali różne prace plastyczne: żółwie z pianki i plastikowej butelki, meduzy z talerzyków papierowych, kreatywne zwierzątka z płyt CD, wakacyjne obrazy. Dzieci doskonale bawiły się również samodzielnie wykonanymi bańkami mydlanymi, które sprawiły im wiele frajdy i zabawy. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeli film ,,Wilk w owczej skórze 2", mieli okazję upiec kiełbaski przy ognisku oraz spróbować pyszności z czekoladowej fontanny. Nie zabrakło także szaleństw na świeżym powietrzu oraz wielu atrakcji na placu zabaw. Piątek był ,,dniem zabawki", każde dziecko przyniosło wtedy ze sobą swoją ulubioną zabawkę. Były to nie tylko małe i duże maskotki, ale również traktory, kombajny i samochody.

 

Zmiana godzin

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Sonia Mika poniedziałek, 12 sierpnia 2019 11:36

Uprzejmie informujemy,

iż w miesiącu sierpniu

filia biblioteki w Ziemięcicach

czynna będzie:

- w dniach 1 - 23 sierpnia od godziny 10.00 do 16.00

- w dniach 26 - 30 sierpnia od godziny 12.00 do 16.00

   

Wakacyjne niespodzianki

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Sonia Mika czwartek, 25 lipca 2019 07:17

Po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach zorganizowała zajęcia wakacyjne, które odbyły się w dniach 15.07. – 19.07.2019 r. Zajęcia rozpoczęliśmy od wykonywania eksperymentów, spróbowaliśmy zabarwić białe kwiaty hortensji, rumianku i groszku różnymi kolorami bibuły. Następnie stworzyliśmy kolorowe i pachnące slime'y, które pięknie się rozciągały, a nawet mogły posłużyć jako piłeczka do odbijania. Później wyszliśmy na świeże powietrze, gdzie dzieci próbowały chodzić po linie, malowały kredą, łapały kolorowe bańki, przechodziły przez tunel oraz bawiły się z chustą animacyjną. We wtorek na uczestników zajęć czekała niespodzianka. Tego dnia udaliśmy się do Piekarni ,,Ziarenko" w Zbrosławicach, gdzie poznaliśmy jak wygląda produkcja chleba, bułeczek, ciastek i lodów. Na początek dzieci wcieliły się w rolę piekarzy i same wyciągały chlebki z pieca. Następnie zapoznały się z różnymi urządzeniami, z pomieszczeniami chłodni i magazynami. Miały także możliwość wyprodukowania własnych bułeczek oraz udekorowania eklerków i babeczek. Najsłodszym momentem była degustacja przepysznych lodów. Kolejnego dnia dzieci tworzyły piękne papierowe biedronki, piekły kiełbaski przy ognisku oraz bawiły się na pobliskim placu zabaw. W czwartek udaliśmy się do kina na film ,,Agent Kot", który bardzo nas rozbawił. Ostatniego dnia wykonaliśmy makaronowy słonecznik, nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu, gdzie rywalizowaliśmy pokonując tor przeszkód. Tradycyjnie na zakończenie bibliotecznych zajęć wakacyjnych na dzieci czekała czekoladowa fontanna, która niewątpliwie od lata jest doskonałą atrakcją dla najmłodszych.

Bardzo dziękujemy Piekarni ,,Ziarenko" w Zbrosławicach za miłe przyjęcie, możliwość zapoznania się z pracą piekarzy, cukierników ,,od kuchni", a także za różne pyszności, które mieliśmy okazję spróbować.

   

Strona 6 z 188