Witamy na stronie głównejŁukasz Dębski, autor książek dla dzieci i dorosłych

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator sobota, 01 czerwca 2019 15:40

W ramach tygodnia bibliotek 14 maja Gminną Bibliotekę Publiczną w Zbrosławicach odwiedził Łukasz Dębski, autor książek dla dzieci i dorosłych. Uczestnikami spotkania były dzieci pięcio- i sześcioletnie z Przedszkola w Zbrosławicach. Pisarz opowiadał o tym jak powstawały jego książki oraz kolorowe ilustracje, które tworzy jego żona. Autor zaprezentował swoje wiersze zachęcając przedszkolaków do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu. Na zakończenie pisarz przeprowadził konkurs szybkiego czytania łamańca językowego, w którym wzięły udział wychowawczynie przedszkolaków.

 

Słoneczka i Żabki w Bibliotece w Miedarach

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 29 maja 2019 21:35

17 maja bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Miedar, grupa Żabek i Słoneczek. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, omówienie zasad korzystania z niej, a przede wszystkim pobudzenie zainteresowania książką.

Dzieci wysłuchały wiersza pt.: "Skarga książki" Jana Huszcza, po którym wspólnie omówiono zasady poszanowania bibliotecznych zbiorów. Mali czytelnicy odpowiadali na śmieszne zagadki, dotyczące ulubionych postaci z bajek.

W dalszej części dzieci uważnie wysłuchały wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa" po którym sami mieli za zadanie narysować kolejne wagoniki pociągu.

Na koniec dzieci otrzymały kolorowe zakładki i obiecały, że znowu odwiedzą bibliotekę.

   

Teatr Niespasowani

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Sonia Mika poniedziałek, 20 maja 2019 13:27

PLAKAT Draka

   

Strona 6 z 185