Witamy na stronie głównejBibliotekowe wakacje

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 09 sierpnia 2017 13:21

18 dzieci z Gminy Zbrosławice wzięło udział w I turnusie zajęć wakacyjnych, które odbywały się od 10 do 14 lipca w GBP w Zbrosławicach. Pierwszego dnia dzieci własnoręcznie wykonały papierowe czapeczki i pomalowały plastikowe doniczki, do których posadziły kwiatki zasponsorowane przez ogrodnictwo państwa Śliwińskich z Przezchlebia. Czerwone begonie i codzienna ich pielęgnacja sprawiły wszystkim ogromną radość. Po kwiatkach przyszła pora na złote rybki, oklejane aluminiową folią i piękne akwaria wypełnione morską fauną i florą. Ponoć „brudne dziecko to szczęśliwe dziecko" więc nie obeszło się bez malowania rękami. Długie arkusze papieru rozłożone na ziemi, na których wyrosły papierowe drzewa , ptaki i kwiaty – pomalowane bez udziału pędzli były piękne, a pomysły zaskoczyły nawet samych autorów.

Na czwartkowy wyjazd do kina czekali wszyscy uczestnicy zajęć i nawet padający od rana deszcz nie popsuł nastroju w oczekiwaniu na film „Gru, Dru i Minionki". Ostatni dzień to tradycyjne ognisko, przy którym dzieci same upiekły kiełbaski i spałaszowały je ze smakiem. Zakończeniem plastycznych zajęć był obrazek wazonika z kolorowymi kwiatkami wykonanego z plastikowych buteleczek po jogurtach i kolorowych słomek i korków. Mamy nadzieję, że czas spędzony w Bibliotece wszyscy uczestnicy będą mile wspominać.

Share
 

Informacja o zamówieniu publicznym

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 13 lipca 2017 00:00

Informujemy o ogłoszeniu zamówienia: "Budowa filii bibliotecznej w Ziemięcicach" Pełna treść informacji jest dostępna w BIP.

Share
   

NIESPASOWANE RANDEZ-VOUS!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 12 lipca 2017 20:32

„Randka z Czasem, czyli o tym, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia"- to już 16 autorski projekt naszej grupy i niemal 60 występ na scenie pod nazwą Niespasowani. Premiera „Randki..." odbyła się 28 maja 2017 r. w GBP w Zbrosławicach i miała charakter muzyczno – satyrycznego spotkania przy kawie, herbacie i ciasteczku.

Obok obyczajowych scenek na podstawie dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „ Moralność Pani Dulskiej" pokazaliśmy własne skecze, w których, trochę jak w krzywym zwierciadle, mogli przejrzeć się wszyscy, poczynając od dzieci i młodzieży, poprzez dorosłych i kończąc na staruszkach. A wszystko to przeplatane było polskimi piosenkami z dorobku takich artystów, jak: Grzegorz Turnau, Maryla Rodowicz, Happysad czy Kabaret Starszych Panów. Znane i mniej znane piosenki uzupełniały tematycznie scenki i pozwalały na płynne przechodzenie z jednego etapu życia do kolejnego.

Niezwykle ważną informacją, jaką otrzymała publiczność w dniu premiery było to, że: NIESPASOWANI OTWIERAJĄ SIĘ NA NOWE! Co oznacza przede wszystkim otwarcie na nowych ludzi. Już bowiem od września 2017 r. każdy, kto ma w sobie pasję i czuje, że chciałby spróbować swoich sił na scenie i nie tylko, będzie mógł dołączyć do Niespasowanych (już teraz wiemy, że dołączy do nas skrzypaczka, Paulina!). Planujemy w Opatowicach utworzyć artystyczną grupę dziecięcą, a w Zbrosławicach czekamy na młodzież i dorosłych. O szczegółach wkrótce!

Podsumowując, zatem ostatni, nieco sentymentalny i jeszcze „w starym stylu" projekt, dziękujemy GBP w Zbrosławicach oraz TCK nr 3 w Opatowicach za współpracę, a wszystkim, którzy zechcieli przyjść – za obecność, uśmiech i dobre słowo.

Share
   

Strona 7 z 139