Witamy na stronie głównejKoncert i wernisaż - 11 listopada w Zbrosławicach

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 05 listopada 2019 20:35

11 listopada, 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zachęcamy do spędzenia w sposób nieszablonowy. Tego dnia w Gminnej Bibliotece w Zbrosławicach zawita obdarzony znakomitym głosem pieśniarz Jarosław Chojnacki, odbędzie się wernisaż prac Jerzego Woźniaka a także swoje umiejętności zaprezentują młodzi artyści Małej Akademii Muzyki Michała Malickiego.

Jarosław Chojnacki to uznana marka na polskiej scenie poezji śpiewanej. Swą działalność muzyczną rozpoczął na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Od tamtej pory brał udział i został laureatem kilkunastu konkursów i festiwali piosenki literackiej. Swoją twórczością, ekspresją sceniczną, barwą głosu, stylem śpiewania i gry na gitarze przekonał krytykę, która uznała go za jednego z najlepszych polskich wokalistów i interpretatorów.

Wcześniej, o godz. 15:30 zapraszamy na wernisaż prac Jerzego Woźniaka – artysty – malarza z Ptakowic, który zaprezentuje wystawę pn. „ Nadzieja – przez spojrzenie w siebie".

Na scenie, o godz. 16:00 pokaz swoich umiejętności dadzą młodzi adepci akademii prowadzonej przez Michała Malickiego.

11 listopada spotkajmy się w Gminnej Bibliotece w Zbrosławicach!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

11 listopada kopia

 

Śląska "noc bibliotek"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 16 października 2019 21:25

Tegoroczną ,,Noc Bibliotek" rozpoczęliśmy od kreatywnych warsztatów plastycznych, podczas których uczestnicy wykonywali charakterystyczne przedmioty związane ze Śląskiem (dziewczynki robiły wianki, a chłopcy czapki górnicze). Następnie dzieci przystąpiły do quizu dotyczącego gwary śląskiej, na podstawie przedstawionych zdjęć zgadywały jak dana rzecz nazywa się po śląsku. Po słownych zmaganiach uczestnicy przystąpili do podchodów bibliotecznych. W trakcie tej zabawy rozwiązywali m.in. rebusy, krzyżówki, zagadki.

Noc w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach przebiegła w znakomitej atmosferze, było bardzo wesoło, a uczestnicy w wyśmienitych humorach zmagali się ze śląskimi zagadkami.

   

Święto ziemniaka

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 16 października 2019 21:11

Już po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach zorganizowała ,,święto ziemniaka”. 9 października bibliotekę odwiedziły dwie grupy przedszkolaków: ,,Delfiny” i ,,Rekiny”. Na początek dzieci dowiedziały się skąd pochodzi ziemniak, z czego się składa oraz jakie potrawy można z niego przyrządzić. Następnie nadszedł czas na spróbowanie ziemniaków upieczonych wcześniej w ognisku. Po degustacji przedszkolaki przystąpiły do różnych gier i zabaw z ziemniakiem w roli głównej, a na zakończenie spotkania wykonały prace plastyczne.

   

Strona 8 z 195