Witamy na stronie głównejNOC BIBLIOTEK 2017

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 07 czerwca 2017 21:09

W sobotnie popołudnie 3 czerwca miłośnicy książek odwiedzili Zbrosławicką Książnicę by uczestniczyć w III Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk o „Smoku Wawelskim" i nauczyć się puszczać duże bańki mydlane. Na najmłodszych czekały baseniki pełne rybek, które można było osobiście złowić wędką, a starsze dzieci z zapałem wykonywały kolorowe zakładki do książek. Malowanie twarzy, zabawa z chustą animacyjną i wata cukrowa dopełniły szaleństwa.

Share
 

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ZOFIĄ STANECKĄ

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 07 czerwca 2017 21:00

2 czerwca 2017 uczniowie klas II Szkoły Podstawowej w Zbrosławicach, mieli okazję wziąć udział w warsztatach literacko-plastycznych z Panią Zofią Stanecką. Autorka bestsellerowej serii o przygodach sympatycznej „Basi" opowiedziała dzieciom jak powstaje książka, kto to jest ilustrator i jak wiele zależy od wyobraźni autora.

Uczniowie wraz z autorką tworzyli swoje własne historie o „damach" i „dżentelmenach" odpowiadając na pytanie czy w dzisiejszych czasach można być damą i dżentelmenem.

Share
   

Dzień dziecka w Wieszowie dzięki bibliotece i świetlicy opiekuńczo - wychowawczej

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 06 czerwca 2017 20:38

Biblioteka w Wieszowie wspólnie ze Świetlicą opiekuńczo-wychowawczą zorganizowały 2 czerwca Dzień Dziecka. Impreza rozpoczęła się od malowania twarzy w bibliotece, a następnie udaliśmy się do parku obok, gdzie graliśmy w różne gry, a dzieci uczestniczyły w konkursach. Ciekawym punktem była wizyta strażaków z OSP w Wieszowie, którzy zaprezentowali sprzęt oraz pokazali jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Na koniec dzieci upiekły kiełbaski przy ognisku, które później zjadły ze smakiem, szczególnie po tak intensywnym dniu :)

Share
   

Strona 9 z 139