Witamy na stronie głównejZajęcia zimowe w Ziemięcicach

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 05 lutego 2020 17:56

W pierwszym tygodniu zajęć zimowych zorganizowano w bibliotece w Ziemięcicach jak co roku zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Różnorodność zaproponowanych zajęć sprawiła dzieciom wiele radości.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się przeprowadzone zajęcia z kodowania oraz zabawa kolorowymi kubeczkami, jak również rozszyfrowanie zakodowanych obrazków.

Uczestnicy wykonywali przeróżne prace plastyczne m.in. zimowe rękawiczki, bałwanki, brokatowe śnieżynki, identyczne skarpetki, laurki i kalendarze na Dzień Babci i Dziadka, kolorowe maski karnawałowe

Dzieci miały możliwość zrobienia samodzielnie kanapek oraz tostów a swoje zdolności wokalne i taneczne mogły zaprezentować w zorganizowanym konkursie talentów.

Wiele radości sprawił także bal przebierańców, na którym dzieci zaprezentowały się w specjalnie na ten dzień przygotowanych strojach karnawałowych. Niespodzianką na balu była fontanna czekoladowa z owocami.

W programie był również wyjazd do kina w Gliwicach na bajkę pt: „Misiek i chiński skarb „, doświadczenia chemiczne oraz dzień gier planszowych.

 

Zajęcia zimowe

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 31 stycznia 2020 20:28

Podczas tegorocznych zajęć zimowych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach poprzez prace plastyczne próbowaliśmy przywołać zimę i poczuć klimat obecnej pory roku. W trakcie spotkań stworzyliśmy sztuczny śnieg, pingwinka, harmonijkowego bałwana, śnieżną farbę, dzięki której powstały przepiękne obrazki. Wykonaliśmy także laurki dla babci i dziadka oraz maski karnawałowe. Tradycyjnie w czwartek udaliśmy się do kina na film ,,Urwis". Ostatniego dnia zajęć na dzieci czekała niespodzianka - fontanna czekoladowa, która zawsze sprawia najmłodszym wiele radości.

   

"Spotkania z ciekawym tematem" wracają!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Sonia Mika środa, 29 stycznia 2020 14:40

W nowym roku wracają „Spotkania z ciekawym tematem". Pierwsza odsłona tegorocznego cyklu będzie szansą do porozmawiania o aktywności fizycznej i profilaktyce zdrowotnej. Gościem spotkania będzie Izabela Pakuła – absolwentka AWF, trenerka fitness, wieloletnia nauczycielka wychowania fizycznego, a obecnie dyrektor Szkoły Podstawowej w Bytomiu. Entuzjastka aktywnego trybu życia i zdrowego żywienia.

Na spotkanie „Profilaktyka zdrowotna i aktywność fizyczna" zapraszamy 4 lutego o godz. 16:30 do Biblioteki Publicznej w Zbrosławicach.

spotkanie-aktywnosc fizyczna

   

Strona 13 z 209