Witamy na stronie głównejRozstrzygnięcie konkursu na ,,Najpiękniejszą pisankę"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Sonia Mika wtorek, 16 kwietnia 2019 10:06

Po zapoznaniu się z pracami komisja w składzie: Karina Respondek, Anita Nalepa, Sabina Fojcik wyłoniła laureatów konkursu na ,,Najpiękniejszą pisankę":

KATEGORIA – UCZNIOWIE KL. I – III

I MIEJSCE – ALICJA WILCZEK – SP. ZIEMIĘCICE

II MIEJSCE – NATALIA KOWALIK – SP. ZIEMIĘCICE

III MIEJSCE – MATEUSZ GAŁĄZKA – SP. ZIEMIĘCICE

KATEGORIA – UCZNIOWIE KL. IV – VI

I MIEJSCE – AMELIA ZERBE – SP. KAMIENIEC

II MIEJSCE – PAWEŁ GOLEC – SP. ZIEMIĘCICE

III MIEJSCE – ANNA WILCZEK – SP. ZIEMIĘCICE


W trzech pozostałych kategoriach nie wyłoniono zwycięzców, przyznano wyróżnienia, które otrzymują:

• MAŁGORZATA GRYC

• AMELIA KUKLOK

• PAULINA OGONEK

• GRUPA ,,PSZCZÓŁKI" Z PRZEDSZKOLA W KAMIEŃCU

• GRUPA MŁODSZA Z PRZEDSZKOLA W KOPIENICY

Zapraszamy po odbiór nagród od 17 kwietnia 2019 r. w godzinach pracy biblioteki

 

Zdjęcia i relacja z Nocy z Andersenem

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 10 kwietnia 2019 17:15

Kiedy wspominamy o baśniach, zwykle to jego nazwisko przychodzi nam do głowy jako pierwsze.

Hans Christian Andersen - na jego cześć organizowane jest międzynarodowe przedsięwzięcie zwane „Nocą z Andersenem", kiedy to dzieci mają okazję przenieść się w magiczny świat baśni. Duch tego znanego baśniopisarza zawitał także do biblioteki w Ziemięcicach. Po zapoznaniu się z bogatym życiorysem pisarza, dzieci wzięły udział w wielu grach i zabawach specjalnie na tą okazję zorganizowanych. Rozwiązywano rebusy, zagadki, składano puzzle, nie zabrakło także zabaw ruchowych, które były źródłem ogromnej wesołości. Ostatecznie wszyscy posileni pizzą zasnęli w śpiworach na wygodnych posłaniach.

   

Zbigniew Kołba - spotkanie autorskie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 10 kwietnia 2019 17:09

Zbigniew Kołba – autor książek dla dzieci i dorosłych był gościem spotkania autorskiego, które 2 kwietnia 2019r. odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach. Uczestnikami spotkania była młodzież szkolna kl. IV, V, VI ze Szkoły Podstawowej w Zbrosławicach.

Książka pt. ,,Znajdź mnie i kiedyś odwiedź", której poświęcone było spotkanie jest związana z miejscowościami o nazwach, które kojarzą się ze zwierzętami, roślinami lub ptakami. Bohater opowiadania – Piotruś przy pomocy dziadka uczy się odnajdywania miejscowości na mapie, poznaje nowe pojęcia takie jak: podział administracyjny kraju, województwo czy gmina. Autor tłumaczył jak czytanie książek wpływa na wyobraźnię, pobudza wrażliwość dzieci i pogłębienie ich wiedzy na różne tematy. Była też mowa o zagrożeniach jakie niesie korzystanie z komputera lub telefonu przed zaśnięciem; nie tylko niszczy się wzrok, ale również organizm jest tak pobudzony emocjami, które towarzyszą grom komputerowym, że nie może się regenerować w czasie.

Mamy nadzieję, że młodzi ludzie chociaż trochę wezmą sobie do serca rady autora i przed zaśnięciem sięgną po książkę, a nie po telefon.

   

Strona 17 z 191