Witamy na stronie głównejOGŁOSZENIE

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 18 października 2011 09:33

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach organizuje Bal Halloween dla dzieci w wieku 3-10 lat. Zabawa odbędzie się dnia 28 października (piątek) w godz. od 16.00 do 18.30 w nowej siedzibie Biblioteki przy ul. Oświęcimskiej 2a (za budynkiem Urzędu Gminy).

Zapisy i opłata w wysokości 5 zł w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach ul. Oświęcimska 2a do dnia 24 października 2011 roku.

Telefon 32 233 70 80

Strój obowiązkowy!

 

Dzień kartofla

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 14 października 2011 12:45

Jesień – spadające liście z drzew, nitki babiego lata fruwające w powietrzu; czas zbiorów owoców, warzyw i ziemniaków. O tym skąd i kiedy przywędrował do Europy i do nas do Polski ziemniak – dzieci ze zbrosławickiego przedszkola dowiedziały się 4.X.2011 na zorganizowanym przez Bibliotekę w Zbrosławicach „Dniu Kartofla”. Grupy starszaków i średniaków pod przewodnictwem pani Oli i Natalii dzielnie brały udział w grach i konkursach przygotowanych przez panie bibliotekarki. Oczywiście głównym bohaterem konkursów był ziemniak. Atmosferze dobrej zabawy, towarzyszyło płonące ognisko, w którym piekły się ziemniaki przygotowane na poczęstunek dla dzieci. Dobry humor i apetyt dopisywał wszystkim uczestnikom zabawy. Mamy nadzieję, że impreza się dzieciom spodobała i „Dzień Kartofla” na stałe zagości wśród bibliotecznych imprez.

Więcej: Dzień kartofla

   

Spotkanie autorskie z Jolantą Reisch-Klose

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 13 października 2011 17:33

Dnia 07.10.2011 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach zorganizowała spotkanie autorskie dla dzieci, którego gościem była Pani Jolanta Reisch-Klose. Dziennikarka oraz autorka książek dla dzieci pt.:

  • ”Przygody kropelki Amelki”
  • ”Ćma Beatka szuka mamy”
  • ”Wielka przeprowadzka Fasolki Karolki”

Więcej: Spotkanie autorskie z Jolantą Reisch-Klose

   

Strona 174 z 188