Witamy na stronie głównejODWIEDZINY W BIBLIOTECE !!!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 11 czerwca 2010 21:15

Maj i czerwiec to miesiące, kiedy biblioteki naszej gminy odwiedzają grupy przedszkolaków oraz uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Dla niektórych dzieci to często pierwsze ale nie ostatnie spotkanie z biblioteką publiczną – miejscem gdzie znajdą kolorowe książeczki wywołujące uśmiech na ich buziach.

 

GALERIA

 

Rolada

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 01 czerwca 2010 22:04

Dnia 7.05.2010 r. w Muzeum w Tarnowskich Górach, odbył się wieczór autorski Jana Drechslera – autora książki pt. „Rolada”. Jest to kolejna pozycja w dorobku rodzimego pisarza. Każdy kto przeczytał tę powieść; a jest mieszkańcem Tarnowskich Gór lub okolic, znajdzie w niej na pewno znajome akcenty. A to któraś z kamienic jest podobna do tej którą znamy, a to jeden z bohaterów kogoś nam przypomina i niektóre sytuacje opisane w książce dziwnie znajome... Takie i inne domysły mogą nam towarzyszyć od pierwszych stron powieści, po którą zapraszamy czytelników do GBP w Zbrosławicach.

 

GALERIA

   

WIECZÓR Z ANDERSENEM

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 13 kwietnia 2010 20:05

Podobnie jak w poprzednich latach 25.04.2010 r. Gminna Biblioteka w Zbrosławicach i jej filia w Czekanowie zorganizowały „Wieczór z Andersenem”. W zabawie udział wzięły dzieci z Czekanowa, Łubia, Miedar i Zbrosławic. Uczestnicy zapoznali się z biografią H.Ch. Andersena z której informacje mogli wykorzystać w rozwiązywanych krzyżówkach, quizach i zadaniach. W programie było również czytanie baśni oraz teatrzyk pt. „Calineczka” przygotowany przez panią Renatę Łozińską i dzieci z Czekanowa. W trakcie zabawy zorganizowano konkurs recytatorski fragmentów Baśni Andersena, w którym:

I miejsce zajął Michał Ławinski z SP w Czekanowie

II miejsce zajęli Jakub Ślazyk z SP w Miedarach oraz Adrian Hulbój z SP w Kopienicy

III miejsce wywalczyła Alicja Wcisło z SP w Czekanowie

W tym miejscu pragniemy podziękować paniom Podzimskiej Edycie z Miedar i Drej Jolancie z Kopienicy za wspaniałe przygotowanie recytatorów.

Dobry humor, słodki poczęstunek i Baśnie Andersena to gwarancja dobrej zabawy – na którą zapraszamy ponownie za rok

GALERIA

 

   

Strona 176 z 181