Witamy na stronie głównejDzbanki w bibliotece

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 15 marca 2011 18:14

13 marca w Bibliotece w Łubiu otwarto wystawę „Dzbanki kamionkowe”. Eksponaty stanowią część znacznie większej kolekcji, która została zaprezentowana w całości w Auli Jana Pawła II w Gliwicach. Właścicielką zbiorów jest dr. Chemii Janina Thomalla z Zabrza, która gromadzeniem dzbanków zajmuje się od około 15 lat. Otwarcie zostało poprzedzone ciekawym kilkuminutowym wystąpieniem właścicielki, w którym opowiedziała o swojej przygodzie z dzbankami i historie wybranych eksponatów. Wystawa w sali Domu Parafialnego w Łubiu była miłym dodatkiem do spotkania pań z Łubia i Kopienicy z okazji dnia kobiet . Obecnie wystawa została przeniesiona do pomieszczeń biblioteki i można ją podziwiać w godzinach otwarcia placówki.

Więcej: Dzbanki w bibliotece

 

Takiego balu jeszcze nie było!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 07 marca 2011 20:48

25 lutego 2011 r. prawie 40 dzieci z naszej gminy bawiła się na corocznym balu przebierańców. Przy skocznej muzyce dzieci wspaniale się bawiły. Jurry wybrało również Króla i Królową balu. Królem został mały klaun Oskar Kacprzyk, a Królową piękna śnieżynka Maja Jelonek

Niestety choć zabawa była wspaniała nadszedł czas zakończenia. Dzieci z żalem opuszczały salę choć wcześniej obiecały, że w następnym balu chętnie wezmą udział.

Ze względu na ograniczone możliwości lokalowe biblioteki bal odbył się w Domu Mniejszości Niemieckiej w Zbrosławicach. Dyrekcja i bibliotekarze dziękują za udostępnienie sali, a w szczególności Pani Burdzie za okazaną pomoc i zrozumienie. Dziękujemy również Pani Karinie Respondek za zasponsorowanie nagród dla dzieci.

 

Więcej: Takiego balu jeszcze nie było!

   

Konkurs na ilustracje

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 11 lutego 2011 21:12

ilustracje.jpg

   

Strona 178 z 188