Witamy na stronie głównejRolada

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 01 czerwca 2010 22:04

Dnia 7.05.2010 r. w Muzeum w Tarnowskich Górach, odbył się wieczór autorski Jana Drechslera – autora książki pt. „Rolada”. Jest to kolejna pozycja w dorobku rodzimego pisarza. Każdy kto przeczytał tę powieść; a jest mieszkańcem Tarnowskich Gór lub okolic, znajdzie w niej na pewno znajome akcenty. A to któraś z kamienic jest podobna do tej którą znamy, a to jeden z bohaterów kogoś nam przypomina i niektóre sytuacje opisane w książce dziwnie znajome... Takie i inne domysły mogą nam towarzyszyć od pierwszych stron powieści, po którą zapraszamy czytelników do GBP w Zbrosławicach.

 

GALERIA

 

WIECZÓR Z ANDERSENEM

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 13 kwietnia 2010 20:05

Podobnie jak w poprzednich latach 25.04.2010 r. Gminna Biblioteka w Zbrosławicach i jej filia w Czekanowie zorganizowały „Wieczór z Andersenem”. W zabawie udział wzięły dzieci z Czekanowa, Łubia, Miedar i Zbrosławic. Uczestnicy zapoznali się z biografią H.Ch. Andersena z której informacje mogli wykorzystać w rozwiązywanych krzyżówkach, quizach i zadaniach. W programie było również czytanie baśni oraz teatrzyk pt. „Calineczka” przygotowany przez panią Renatę Łozińską i dzieci z Czekanowa. W trakcie zabawy zorganizowano konkurs recytatorski fragmentów Baśni Andersena, w którym:

I miejsce zajął Michał Ławinski z SP w Czekanowie

II miejsce zajęli Jakub Ślazyk z SP w Miedarach oraz Adrian Hulbój z SP w Kopienicy

III miejsce wywalczyła Alicja Wcisło z SP w Czekanowie

W tym miejscu pragniemy podziękować paniom Podzimskiej Edycie z Miedar i Drej Jolancie z Kopienicy za wspaniałe przygotowanie recytatorów.

Dobry humor, słodki poczęstunek i Baśnie Andersena to gwarancja dobrej zabawy – na którą zapraszamy ponownie za rok

GALERIA

 

   

KSIĄŻKA JEST SZTUKĄ

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 12 kwietnia 2010 17:54

Książka to nie tylko literackie przesłanie treści, ale również gra wyobraźni potrzebna do wykonania ilustracji i okładki tak by przyciągnęła czytelnika. Przekonali się o tym uczestnicy konkursu „Książka jest sztuką” organizowanego przez Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, Starostwo Powiatowe, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach i Gminną Bibliotekę Publiczną w Zbrosławicach. Na konkurs wpłynęły 52 prace. Jedną z laureatek była mieszkanka naszej Gminy Pani Maria Steć z Kamieńca, która zajęła I miejsce w kategorii osób dorosłych. Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA

 

   

Strona 180 z 185