Witamy na stronie głównejHenryk Sporoń w bibliotece

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 16 listopada 2009 19:38

W sierpniu 2009 Gminną Bibliotekę Publiczną w Zbrosławicach odwiedził Pan Henryk F. Sporoń. Urodzony w Świerklańcu a obecnie zamieszkały w Niemczech, autor kilku książek historycznych. Zajmuje się dokumentacją najnowszej historii Polski – okresem stanu wojennego, śląsko-polsko-niemieckimi tematami. W darze przekazał nam dwie swoje publikacje:

  1. Wspomnienia i listy z ośrodków internowania PRL w czasie stanu wojennego 1981-1982

  2. Józef Mackiewicz pisarz objęty polityczną klątwą, za głoszenie historycznej prawdy, zwłaszcza o Katyniu …

Jesteśmy przekonani, że książki te znajdą swoich odbiorców wśród naszych czytelników. Dziękujemy autorowi za odwiedziny i podarowane egzemplarze swoich książek.

 

 

KSIĄŻKA JEST SZTUKĄ - konkurs

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 16 listopada 2009 19:10

URZĄD MIEJSKI w TARNOWSKICH GÓRACH

STAROSTWO POWIATOWE w TARNOWSKICH GÓRACH

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im. BOLESŁAWA LUBOSZA w TARNOWSKICH GÓRACH

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w ZBROSŁAWICACH


OGŁASZAJĄ KONKURS PLASTYCZNY

KSIĄŻKA JEST SZTUKĄ

TO JUŻ CZWARTA EDYCJA KONKURSU ! ! !

 

Więcej: KSIĄŻKA JEST SZTUKĄ - konkurs

   

2 październik 2009, rymowanki – zgadywanki w Bibliotece

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 13 listopada 2009 20:47

2 października 2009 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach i jej filii w Łubiu odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci Panem Wiesławem Drabikiem. Brali w nim udział uczniowie klasy I i II ze Szkoły Podstawowej w Zbrosławicach oraz klasy I, II i III ze Szkoły Podstawowej w Kopienicy wraz z wychowawcami. Młodzi czytelnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali żartobliwych wierszy czytanych lub recytowanych przez autora, który zadawał też pytania i zagadki ze swoich książeczek. Dzieci wykazały się dużą znajomością tekstów, trafnie odpowiadając na zadane pytania, za co zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Ciekawym punktem upływającej w miłej atmosferze rozmowy z autorem okazała się prezentacja niezatapialnego egzemplarza jednej z bajeczek, którą jak zapewnił autor bez strachu można czytać nawet w wannie. Wszystko to złożyło się na miłe spotkanie gdzie humor, rymy i dobra zabawa towarzyszyła wszystkim uczestnikom, którzy na koniec mieli jeszcze okazję zakupić książeczki autora oraz uzyskać specjalną dedykację z autografem.

 

   

Strona 183 z 183