Witamy na stronie głównejRozstrzygnięcie konkursu "W krainie baśni Braci Grimm"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator niedziela, 13 maja 2012 08:48

27.04.2012 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieszowie odbył się konkurs pt. ,,W krainie baśni Braci Grimm".

Podczas konkursu uczestnicy wykazali się znajomością baśni Braci Grimm. Dzieci miały do wykonania różne zadania, m.in. odpowiadały na pytania, rozwiązywały krzyżówkę, zgadywały jaka to baśń po fragmencie tekstu. Po sprawdzeniu prac konkursowych nastąpiło wręczenie nagród. Pierwsze miejsce zajął Jakub Korzeń z Przezchlebia, drugie Kacper Kauder z Wieszowy, trzecie Michał Florczyk z Wieszowy.

Dla uczestników oraz gości przygotowano słodki poczęstunek.

 

Sznurkowe Skrzaty

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 09 maja 2012 19:57

Wizytą Sznurkowych Skrzatów rozpoczął się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach tydzień bibliotek trwający do 8 do 15 maja. Tajemnicę sznurkowej krainy gdzie mieszkają rozśpiewane skrzaty mogły poznać dzieci ze zbrosławickiego przedszkola. Aktorom w maskach przy budowie sznurkowego mostu pomogli mali widzowie. „Sznurkowe Skrzaty" to gwarancja wspaniałej zabawy i dobrego humoru.

Więcej: Sznurkowe Skrzaty

   

Przedszkolaki w bibliotece

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 09 maja 2012 19:47

W marcu i kwietniu bibliotekę w Wieszowie odwiedziły trzy grupy dzieci z tutejszego Przedszkola, były to : ,,motylki", ,,biedronki" i ,,pszczółki". Dzieci z wielkim zainteresowaniem zapoznały się z biblioteką, szczególnie regałem z książkami dla dzieci. Także pooglądały kolorowe książeczki oraz wysłuchały kilku bajek. Przedszkolakom bardzo się podobało w bibliotece i zapewniły, że będą częściej do niej zaglądać.

Więcej: Przedszkolaki w bibliotece

   

Strona 187 z 209