Witamy na stronie głównejKonkurs PISANKA WIELKANOCNA

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 04 kwietnia 2011 20:24

Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach

organizuje

KONKURS WIELKANOCNY na najpiękniejszą pisankę wykonaną techniką dowolną.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie.

Prace składać można w siedzibie Biblioteki przy ul. Wolności 108 w Zbrosławicach oraz jej filiach na terenie Gminy do dnia 15 kwietnia 2011r.

Telefon kontaktowy: 32 233 70 80

Do pisanek należy dołączyć kartkę z następującymi informacjami:

imię, nazwisko, wiek i telefon kontaktowy uczestnika konkursu.

 

 

Dzbanki w bibliotece

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 15 marca 2011 18:14

13 marca w Bibliotece w Łubiu otwarto wystawę „Dzbanki kamionkowe”. Eksponaty stanowią część znacznie większej kolekcji, która została zaprezentowana w całości w Auli Jana Pawła II w Gliwicach. Właścicielką zbiorów jest dr. Chemii Janina Thomalla z Zabrza, która gromadzeniem dzbanków zajmuje się od około 15 lat. Otwarcie zostało poprzedzone ciekawym kilkuminutowym wystąpieniem właścicielki, w którym opowiedziała o swojej przygodzie z dzbankami i historie wybranych eksponatów. Wystawa w sali Domu Parafialnego w Łubiu była miłym dodatkiem do spotkania pań z Łubia i Kopienicy z okazji dnia kobiet . Obecnie wystawa została przeniesiona do pomieszczeń biblioteki i można ją podziwiać w godzinach otwarcia placówki.

Więcej: Dzbanki w bibliotece

   

Takiego balu jeszcze nie było!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 07 marca 2011 20:48

25 lutego 2011 r. prawie 40 dzieci z naszej gminy bawiła się na corocznym balu przebierańców. Przy skocznej muzyce dzieci wspaniale się bawiły. Jurry wybrało również Króla i Królową balu. Królem został mały klaun Oskar Kacprzyk, a Królową piękna śnieżynka Maja Jelonek

Niestety choć zabawa była wspaniała nadszedł czas zakończenia. Dzieci z żalem opuszczały salę choć wcześniej obiecały, że w następnym balu chętnie wezmą udział.

Ze względu na ograniczone możliwości lokalowe biblioteki bal odbył się w Domu Mniejszości Niemieckiej w Zbrosławicach. Dyrekcja i bibliotekarze dziękują za udostępnienie sali, a w szczególności Pani Burdzie za okazaną pomoc i zrozumienie. Dziękujemy również Pani Karinie Respondek za zasponsorowanie nagród dla dzieci.

 

Więcej: Takiego balu jeszcze nie było!

   

Strona 197 z 208