Witamy na stronie głównejSPOTKANIE Z CIEKAWYM TEMATEM

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Daria Michalik poniedziałek, 05 października 2020 11:25

spotkanie karolina2

Tym razem gościem będzie Karolina Segiet - doradca zawodowy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej
w Chorzowie, animatorka Klubu Seniora w Wieszowie oraz specjalistką
ds. ekologii.

Na spotkanie „Eko-dom” zapraszamy 6 października o godz. 15:30 do świetlicy gminnej w Wieszowie.

Spotkanie edukacyjne dla mieszkańców w ramach projektu “Aktywne Zbrosławice”.

"Aktywne Zbrosławice" - Projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny).

 

INICJATYWY ODDOLNE

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Daria Michalik piątek, 25 września 2020 14:07

inicjatywy-oddolne-spotkania

Od 1 października będzie można zgłaszać pomysły w ramach Inicjatyw Oddolnych projektu "Aktywne Zbrosławice".

Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o zasadach i kryteriach konkursu na spotkania informacyjne:

- w bibliotece w Zbrosławicach, 30 września o godz. 17:00

- w świetlicy gminnej w Miedarach, 30 września o godz. 18:00

- w świetlicy gminnej w Przezchlebiu, 1 października o godz. 18:15

Propozycje mieszkańców, które pomyślnie przejdą proces weryfikacji mogą liczyć na wsparcie do 4000 zł. Łączny budżet konkursu to 20 000 zł.

Nabór wniosków potrwa do 15 października.

   

KAMPANIA "MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Daria Michalik piątek, 25 września 2020 10:53

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w trzeciej odsłonie kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece. W tym roku do projektu zgłosiło się 5861 bibliotek posiadających oddziały dziecięce – to o ponad 700 placówek więcej niż w roku ubiegłym i aż 75% wszystkich bibliotek publicznych w Polsce.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

Dlaczego warto odwiedzić z dzieckiem bibliotekę?

  • Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
  • Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu tak dzieci, jak i rodzice mogą wziąć udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
  • Wizyta w bibliotece uczy dziecko samodzielności, podejmowania własny wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem
na całe życie!


   

Strona 3 z 216