Witamy na stronie głównejZmiana godzin

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Sonia Mika poniedziałek, 12 sierpnia 2019 11:36

Uprzejmie informujemy,

iż w miesiącu sierpniu

filia biblioteki w Ziemięcicach

czynna będzie:

- w dniach 1 - 23 sierpnia od godziny 10.00 do 16.00

- w dniach 26 - 30 sierpnia od godziny 12.00 do 16.00

 

Wakacyjne niespodzianki

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Sonia Mika czwartek, 25 lipca 2019 07:17

Po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach zorganizowała zajęcia wakacyjne, które odbyły się w dniach 15.07. – 19.07.2019 r. Zajęcia rozpoczęliśmy od wykonywania eksperymentów, spróbowaliśmy zabarwić białe kwiaty hortensji, rumianku i groszku różnymi kolorami bibuły. Następnie stworzyliśmy kolorowe i pachnące slime'y, które pięknie się rozciągały, a nawet mogły posłużyć jako piłeczka do odbijania. Później wyszliśmy na świeże powietrze, gdzie dzieci próbowały chodzić po linie, malowały kredą, łapały kolorowe bańki, przechodziły przez tunel oraz bawiły się z chustą animacyjną. We wtorek na uczestników zajęć czekała niespodzianka. Tego dnia udaliśmy się do Piekarni ,,Ziarenko" w Zbrosławicach, gdzie poznaliśmy jak wygląda produkcja chleba, bułeczek, ciastek i lodów. Na początek dzieci wcieliły się w rolę piekarzy i same wyciągały chlebki z pieca. Następnie zapoznały się z różnymi urządzeniami, z pomieszczeniami chłodni i magazynami. Miały także możliwość wyprodukowania własnych bułeczek oraz udekorowania eklerków i babeczek. Najsłodszym momentem była degustacja przepysznych lodów. Kolejnego dnia dzieci tworzyły piękne papierowe biedronki, piekły kiełbaski przy ognisku oraz bawiły się na pobliskim placu zabaw. W czwartek udaliśmy się do kina na film ,,Agent Kot", który bardzo nas rozbawił. Ostatniego dnia wykonaliśmy makaronowy słonecznik, nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu, gdzie rywalizowaliśmy pokonując tor przeszkód. Tradycyjnie na zakończenie bibliotecznych zajęć wakacyjnych na dzieci czekała czekoladowa fontanna, która niewątpliwie od lata jest doskonałą atrakcją dla najmłodszych.

Bardzo dziękujemy Piekarni ,,Ziarenko" w Zbrosławicach za miłe przyjęcie, możliwość zapoznania się z pracą piekarzy, cukierników ,,od kuchni", a także za różne pyszności, które mieliśmy okazję spróbować.

   

PRZYGODA w Ziemięcicach

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 17 lipca 2019 22:56

PRZYGODA takie hasło było tematem zajęć wakacyjnych w bibliotece w Ziemięcicach. Pierwszego dnia przeżywaliśmy przygodę na morzu. Zbudowane z niezatapialnych elementów statki musiały unosić się na wodzie, co sprawdziliśmy w basenie. Następnie udaliśmy się do prehistorii na spotkanie przerażających dinozaurów, które powstały z paper mache. Ogromne ilości domowej roboty „ciastoliny" posłużyły do wykonania małego safari i okazały się gwarancją zabawy na całe godziny.

Rozmowa przez rurę zakopaną na głębokości 30-u m, gra na ksylofonie czy wybuch z armaty powietrznej, takich atrakcji doświadczyliśmy Parku Sensorycznym w Gliwicach, do którego udaliśmy się po wizycie w kinie. Ogromne wrażenie robi stojąca tam zabytkowa drewniana radiostacja. Dzieci świetnie bawiły się także do taktów Macareny i Choco Choco. Nie zabrakło zabawy z chustą, zabawy z krzesełkami, zwierzątek z balonów, topionej czekolady i wielu innych atrakcji, słowem niezła PRZYGODA

   

Strona 3 z 185