Witamy na stronie głównejZimą w bibliotece

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 26 marca 2010 16:00

Gdy na dworze zimno i mróz, i nie wiadomo jak najlepiej spędzić wolny czas, najlepiej wpaść do biblioteki. Tam zawsze jest ciekawie i wesoło.

Tak właśnie było w bibliotece w Wieszowie, nie tylko w czasie ferii, lecz przez cały okres zimowy.

Można było zagrać w gry komputerowe, planszowe albo w karty. Na rysowanie także był czas. Zarówno dzieci jak i młodzież z przyjemnością rozmawiali z panią Małgosią, która okazała się bardzo sympatyczną osobą. Chętnie pomagała uczniom w szukaniu informacji dotyczących zadań domowych i doradzała jaką książkę warto przeczytać, Niektórzy przychodzili także, by spotkać się i porozmawiać z przyjaciółmi, przeglądając przy tym jakieś czasopismo.

W połowie marca, pani bibliotekarka urządziła maraton filmowy, w którym uczestniczyli wszyscy zainteresowani. Było wtedy bardzo wesoło! Pierwszego dnia oglądaliśmy komedie,a drugiego specjalnie dla najmłodszych były bajki. Wszyscy wspaniale się bawili i nie narzekali na nudy.

Lecz nie tylko zimową porą można tak przyjemnie spędzić czas w bibliotece. Zapraszamy wszystkich również wiosną!

Stała czytelniczka Jessica Strzelczyk

 

 

Wieczór z Andersenem

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 05 marca 2010 15:49

Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach organizuje „Wieczór z Andersenem”

Dnia 25.03.2010 roku w siedzibie Biblioteki przy ul. Wolności 108. Do udziału zapraszamy uczniów klas III Szkoły Podstawowej. Warunek: ZNAJOMOŚĆ BAŚNI ANDERSENA. Zapisy w Bibliotece do 22.03.2010 r.

 

   

Konkurs rozstrzygnięty

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 05 marca 2010 15:37

W dniu 24 lutego 2010 roku w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Ziemięcicach odbyło się podsumowanie konkursu czytelniczego na najwięcej wypożyczonych i przeczytanych książek w bibliotece w 2009 roku. W tym roku wśród szczęśliwych laureatów znaleźli się: I miejsce – Sandra Krzywiania, dwa kolejne miejsca zajęli ex equo Weronika Marek i Łukasz Giemza, uczniowie Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach. Zwycięzcom konkursu gratulujemy i informujemy, że kolejny konkurs czytelniczy już trwa więc zapraszamy do aktywnego korzystania z bibliotecznego zbioru. Mottem tego konkursu niech będą słowa Marii Dąbrowskiej: „Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów cywilizacji.”

GALERIA

 

   

Strona 209 z 213