Witamy na stronie głównejKSIĄŻKA JEST SZTUKĄ

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 12 kwietnia 2010 17:54

Książka to nie tylko literackie przesłanie treści, ale również gra wyobraźni potrzebna do wykonania ilustracji i okładki tak by przyciągnęła czytelnika. Przekonali się o tym uczestnicy konkursu „Książka jest sztuką” organizowanego przez Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, Starostwo Powiatowe, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach i Gminną Bibliotekę Publiczną w Zbrosławicach. Na konkurs wpłynęły 52 prace. Jedną z laureatek była mieszkanka naszej Gminy Pani Maria Steć z Kamieńca, która zajęła I miejsce w kategorii osób dorosłych. Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA

 

 

Pisanka Wielkanocna

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 06 kwietnia 2010 15:51

Dnia 30.03.2010r. w siedzibie Biblioteki w Zbrosławicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Wielkanocną Pisankę. Dzieci jak zwykle wykazały się ogromną pomysłowością. Kolorowe pisanki ozdobione koralikami, piórkami, wzory wylepione plasteliną naprawdę robiły wrażenie.

Komisja wyróżniła trzy prace, które nagrodzono książkami:

  • I miejsce- KAMIL KAŚKOSZ z Łubia
  • II miejsce- MATEUSZ DORABIAŁA z Wieszowy
  • III miejsce- PATRYK NIESTRÓJ z Miedar

Za udział w konkursie dzieci otrzymały słodycze i pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom konkursu DZIĘKUJEMY!!

GALERIA

 

   

Zimą w bibliotece

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator piątek, 26 marca 2010 16:00

Gdy na dworze zimno i mróz, i nie wiadomo jak najlepiej spędzić wolny czas, najlepiej wpaść do biblioteki. Tam zawsze jest ciekawie i wesoło.

Tak właśnie było w bibliotece w Wieszowie, nie tylko w czasie ferii, lecz przez cały okres zimowy.

Można było zagrać w gry komputerowe, planszowe albo w karty. Na rysowanie także był czas. Zarówno dzieci jak i młodzież z przyjemnością rozmawiali z panią Małgosią, która okazała się bardzo sympatyczną osobą. Chętnie pomagała uczniom w szukaniu informacji dotyczących zadań domowych i doradzała jaką książkę warto przeczytać, Niektórzy przychodzili także, by spotkać się i porozmawiać z przyjaciółmi, przeglądając przy tym jakieś czasopismo.

W połowie marca, pani bibliotekarka urządziła maraton filmowy, w którym uczestniczyli wszyscy zainteresowani. Było wtedy bardzo wesoło! Pierwszego dnia oglądaliśmy komedie,a drugiego specjalnie dla najmłodszych były bajki. Wszyscy wspaniale się bawili i nie narzekali na nudy.

Lecz nie tylko zimową porą można tak przyjemnie spędzić czas w bibliotece. Zapraszamy wszystkich również wiosną!

Stała czytelniczka Jessica Strzelczyk

 

   

Strona 210 z 214