„Spotkanie z Andersenem" w bibliotece w Miedarach

„Spotkanie z Andersenem" w bibliotece w Miedarach, wzięli w nim udział drugoklasiści ze szkoły podstawowej w Miedarach. Goście zapoznali się z życiem i twórczością duńskiego pisarza, przedstawionymi na prezentacji multimedialnej. Chętnie odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania testowe i zagadki.

Rozpoznali także wiele postaci ze starych ilustracji do baśni, często nie przypominających ich dzisiejszych wersji. Mieli także okazję podpisać specjalną listę obecności bardzo starym piórem, maczanym w atramencie, która zawisła później na honorowym miejscu w bibliotece. Starczyło jeszcze czasu na zabawy z chustą animacyjną imitującą wzburzone fale. Był to przede wszystkim mile spędzony czas, a przy okazji dzieci zapoznały się z bibliotecznym księgozbiorem co zachęciło ich do czytania.