ROMAN PANKIEWICZ W BIBLIOTECE

Roman Pankiewicz, podróżnik, autor książek ale przede wszystkim niesamowicie ciekawy człowiek, zaszczycił bibliotekę w Zbrosławicach swoją obecnością we wtorek 25 kwietnia. Opowiadając o pobycie w Islandii, autor potrafił zwrócić się wprost do młodzieży gimnazjalnej, do której spotkanie było zaadresowane. Zafascynował wszystkich opowieściami o życiu codziennym, zwyczajach, roślinności i zwierzynie. W zanadrzu chował wiele ciekawostek a jego opowieść wzbogaciły liczne zdjęcia z miejsc niezwykłych.

Sprawił, że każdy z obecnych wybrał się w podróż do Islandii, siedząc na krześle w bibliotece. Jego ogromna charyzma i fascynująca osobowość spowodowała, że na 55 osobowej widowni nikt nie odezwał się słowem przez całą godzinę słuchając z zapartym tchem. Nie ulega wątpliwości, że Roman Pankiewicz ma dar opowiadania o rzeczach zwykłych w niezwykły sposób.