2 październik 2009, rymowanki – zgadywanki w Bibliotece

2 października 2009 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach i jej filii w Łubiu odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci Panem Wiesławem Drabikiem. Brali w nim udział uczniowie klasy I i II ze Szkoły Podstawowej w Zbrosławicach oraz klasy I, II i III ze Szkoły Podstawowej w Kopienicy wraz z wychowawcami. Młodzi czytelnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali żartobliwych wierszy czytanych lub recytowanych przez autora, który zadawał też pytania i zagadki ze swoich książeczek. Dzieci wykazały się dużą znajomością tekstów, trafnie odpowiadając na zadane pytania, za co zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Ciekawym punktem upływającej w miłej atmosferze rozmowy z autorem okazała się prezentacja niezatapialnego egzemplarza jednej z bajeczek, którą jak zapewnił autor bez strachu można czytać nawet w wannie. Wszystko to złożyło się na miłe spotkanie gdzie humor, rymy i dobra zabawa towarzyszyła wszystkim uczestnikom, którzy na koniec mieli jeszcze okazję zakupić książeczki autora oraz uzyskać specjalną dedykację z autografem.