Henryk Sporoń w bibliotece

W sierpniu 2009 Gminną Bibliotekę Publiczną w Zbrosławicach odwiedził Pan Henryk F. Sporoń. Urodzony w Świerklańcu a obecnie zamieszkały w Niemczech, autor kilku książek historycznych. Zajmuje się dokumentacją najnowszej historii Polski – okresem stanu wojennego, śląsko-polsko-niemieckimi tematami. W darze przekazał nam dwie swoje publikacje:

1. Wspomnienia i listy z ośrodków internowania PRL w czasie stanu wojennego 1981-1982

2. Józef Mackiewicz pisarz objęty polityczną klątwą, za głoszenie historycznej prawdy, zwłaszcza o Katyniu …

Jesteśmy przekonani, że książki te znajdą swoich odbiorców wśród naszych czytelników. Dziękujemy autorowi za odwiedziny i podarowane egzemplarze swoich książek.