Zakup Nowości Wydawniczych 2018 r. - ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"

LogoBNNPRC

Informujemy, że nasza Biblioteka otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w 2018 r. ze środków finansowych ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. Było to dofinansowanie zadania w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Nasza biblioteka otrzymała kwotę 6.000 zł, dzięki czemu księgozbiór wszystkich placówek bibliotecznych powiększył się o 269 egzemplarzy. Głównie są to pozycje z literatury pięknej oraz dla dzieci i młodzieży. Zakupiono przede wszystkim nowości a także kontynuacje serii. Przyznane środki finansowe zostały wykorzystane w całości w oznaczonym terminie. Zakupione książki zostały opracowane i udostępnione czytelnikom.