Zajęcia zimowe w zbrosławickiej bibliotece

Ostatni tydzień ferii był bardzo intensywny dla dzieci biorących udział w zimowych zajęciach zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zbrosławicach. W pierwszym dniu dzieci przeprowadziły doświadczenie z solą, podczas którego można było obserwować osadzanie się kryształków na nitce. Było to coś niezwykłego i bardzo zaciekawiło najmłodszych. Dzieci każdego dnia sprawdzały, ile kryształków mają już na nitkach. Tego samego dnia najmłodsi wykonali także ludziki z plastikowych butelek - zrobili uszy, wesołą buzię, przykleili oczka, nosek, na sam koniec posadzili rzeżuchę, którą codziennie podlewali, żeby po wyrośnięciu posłużyła za włosy doniczkowego ludka. Dzieciom bardzo spodobała się taka praca, ponieważ wesołemu ludzikowi można przycinać włosy, a to świetna zabawa. Podczas trwania zajęć zimowych wybraliśmy się również na plac zabaw, gdzie dzieci doskonale się bawiły m.in. wspinając się na piramidzie z lin. Kolejnego dnia dzieci tworzyły krokodyle z rolek po papierze toaletowym, które wcale nie były takie straszne. W środę i piątek staraliśmy się przywrócić zimową pogodę tworząc pingwinki ze zużytych butelek oraz malując zimowe obrazki pastą do zębów. W czwartek udaliśmy się do kina na film animowany ukazujący dalsze losy Szczerbatka, którego premiera odbyła się kilka dni wcześniej. Wyjazd był bardzo udany, a film ,,Jak wytresować smoka 3" wszystkim się spodobał. Na zakończenie zajęć zimowych została przygotowana dla dzieci słodka niespodzianka, a mianowicie czekoladowa fontanna. Uśmiech gościł na czekoladowych i szczęśliwych buziach dzieci. Spotkania zimowe bardzo podobały się dzieciom i najchętniej już zapisałyby się na zajęcia w czasie wakacji.

plastyka-luty