Świąteczne konkursy w bibliotece rozstrzygnięte

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Mikołaj z długą brodą, choinka i magia Świąt Bożego Narodzenia. To wszystko ma swój wyjątkowy urok. Również jeśli chodzi o konkursy – grudzień bije na głowę inne miesiące. 14 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, w 3 kategoriach wiekowych. Jury pod przewodnictwem Jana Drechslera – miało nie lada dylemat. Ilość dostarczonych przez panie bibliotekarki z terenu całej Gminy Zbrosławice prac była spora. Dzieci ze szkoły podstawowej miały do wykonania ozdobę choinkową. I miejsce wśród aniołków, witraży zajęła bombka z siana, której autorką jest uczennica klasy III Szkoły Podstawowej z Kopienicy – Roksana Starzeczny. Trochę trudniejsze zadanie było dla dorosłych, którzy mieli do zrobienia stroik świąteczny. Wśród stroików: od tych w tradycyjnej formie do bardzo pomysłowych drzewek i wieńców I miejsce zajęła pani Maria Bagrowska. - mieszkanka Kopienicy. Stroik wykonany w formie wieńca z orzechów włoskich był bardzo oryginalny.

Ostatnia kategoria, w której pomysłowością mogła wykazać się młodzież gimnazjów i szkół średnich dotyczyła zrobienia całorocznego kalendarza na rok 2010. Wśród kalendarzy I miejsce zajęła Olga Dorabiała. uczennica Gimnazjum w Wieszowie. Po burzliwych obradach jury postanowiło również wyróżnić trzy prace za pomysłowość. Okazuje się, że choinki nie muszą mieć wcale tradycyjnej formy – wykonane z pustych opakowań po jogurtach do picia lub ze złotego makaronu są równie piękne jak te tradycyjne. Nad wszystkimi pracami królował duży piękny Mikołaj. Dyrekcja i pracownicy pragną podziękować za udział w konkursie i życzyć wszystkim czytelnikom pomyślności w Nowym 2010 Roku.