Zimą w bibliotece

Gdy na dworze zimno i mróz, i nie wiadomo jak najlepiej spędzić wolny czas, najlepiej wpaść do biblioteki. Tam zawsze jest ciekawie i wesoło.

Tak właśnie było w bibliotece w Wieszowie, nie tylko w czasie ferii, lecz przez cały okres zimowy.

Można było zagrać w gry komputerowe, planszowe albo w karty. Na rysowanie także był czas. Zarówno dzieci jak i młodzież z przyjemnością rozmawiali z panią Małgosią, która okazała się bardzo sympatyczną osobą. Chętnie pomagała uczniom w szukaniu informacji dotyczących zadań domowych i doradzała jaką książkę warto przeczytać, Niektórzy przychodzili także, by spotkać się i porozmawiać z przyjaciółmi, przeglądając przy tym jakieś czasopismo.

W połowie marca, pani bibliotekarka urządziła maraton filmowy, w którym uczestniczyli wszyscy zainteresowani. Było wtedy bardzo wesoło! Pierwszego dnia oglądaliśmy komedie,a drugiego specjalnie dla najmłodszych były bajki. Wszyscy wspaniale się bawili i nie narzekali na nudy.

Lecz nie tylko zimową porą można tak przyjemnie spędzić czas w bibliotece. Zapraszamy wszystkich również wiosną!

Stała czytelniczka Jessica Strzelczyk