Imprezy organizowane przez bibliotekę

KONKURS WIELKANOCNA PISANKA

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: poniedziałek, 22 lutego 2010 14:55 Wpisany przez Administrator poniedziałek, 22 lutego 2010 15:50

Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach

organizuje

KONKURS WIELKANOCNY na najpiękniejszą pisankę wykonaną techniką dowolną.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie.

Prace składać można w siedzibie Biblioteki przy ul. Wolności 108 w Zbrosławicach oraz jej filiach na terenie Gminy do dnia 29.03.2010 r.

Telefon kontaktowy: 32 233 70 80

Do pisanek należy dołączyć kartkę z następującymi informacjami:

imię, nazwisko, wiek i telefon kontaktowy uczestnika konkursu.

 

 

ACH CO TO BYŁ ZA BAL !!!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: poniedziałek, 15 lutego 2010 14:45 Wpisany przez Administrator poniedziałek, 15 lutego 2010 14:11

12 lutego 2010 roku punktualnie o godź. 16.00 na sali pojawiły się różne postacie z bajek: księżniczki, wróżki, rycerze, strażacy, żółwie, kotki i wiele, wiele innych. Prawie 30 dzieci bawiła się w takt skocznej muzyki. Nie można też zapomnieć o rodzicach i opiekunach towarzyszących dzieciom. Zabawa była wspaniała, dzieci bardzo chętnie zgłaszały się do różnych konkursów, a w niektórych uczestniczyli także rodzice. Kulminacyjnym momentem imprezy był wybór króla i królowej balu. Jurry miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie dzieci prezentowały się wspaniale. Po długich obradach w końcu się udało – królem balu został Eryk Połoński przebrany za Króla Artura, natomiast królową – Emilka Ochman, która wcieliła się w piękną księżniczkę. Dla dzieci zostały przygotowane nagrody za udział w konkursach oraz słodki poczęstunek. Koniec zabawy jest zawsze przykry, tak też było i teraz. Dzieci z żalem opuszczały salę, ale wcześniej obiecały, że również w przyszłym roku chętnie i tak samo licznie przybędą na bal.

Ze względu na ograniczone możliwości lokalowe biblioteki, bal przebierańców odbył się w Domu Mniejszości Niemieckiej w Zbrosławicach. W związku z tym Dyrekcja i bibliotekarze dziękują za udostępnienie sali, a w szczególności Pani Burdzie za okazaną pomoc i zrozumienie.

do galerii zdjęć

   

BAL PRZEBIERAŃCÓW DLA DZIECI

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: wtorek, 02 lutego 2010 16:35 Wpisany przez Administrator poniedziałek, 01 lutego 2010 15:10

Zabawa odbędzie się dnia 12 lutego (piątek) w godzinach od 16 do 18.30 w siedzibie Mniejszości Niemieckiej przy ulicy Batorego 4. Dla uczestników przewidziany jest poczęstunek oraz nagrody za najciekawszy strój.

Zapisy i opłata w wysokości 5 zł w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach przy ul. Wolności 108 do dnia 10 lutego 2010. Telefon 32 233 70 80.

 

 

   

Świąteczne konkursy w bibliotece rozstrzygnięte

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: czwartek, 31 grudnia 2009 19:29 Wpisany przez Administrator czwartek, 31 grudnia 2009 19:24

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Mikołaj z długą brodą, choinka i magia Świąt Bożego Narodzenia. To wszystko ma swój wyjątkowy urok. Również jeśli chodzi o konkursy – grudzień bije na głowę inne miesiące. 14 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, w 3 kategoriach wiekowych. Jury pod przewodnictwem Jana Drechslera – miało nie lada dylemat. Ilość dostarczonych przez panie bibliotekarki z terenu całej Gminy Zbrosławice prac była spora. Dzieci ze szkoły podstawowej miały do wykonania ozdobę choinkową. I miejsce wśród aniołków, witraży zajęła bombka z siana, której autorką jest uczennica klasy III Szkoły Podstawowej z Kopienicy – Roksana Starzeczny. Trochę trudniejsze zadanie było dla dorosłych, którzy mieli do zrobienia stroik świąteczny. Wśród stroików: od tych w tradycyjnej formie do bardzo pomysłowych drzewek i wieńców I miejsce zajęła pani Maria Bagrowska. - mieszkanka Kopienicy. Stroik wykonany w formie wieńca z orzechów włoskich był bardzo oryginalny.

Ostatnia kategoria, w której pomysłowością mogła wykazać się młodzież gimnazjów i szkół średnich dotyczyła zrobienia całorocznego kalendarza na rok 2010. Wśród kalendarzy I miejsce zajęła Olga Dorabiała. uczennica Gimnazjum w Wieszowie. Po burzliwych obradach jury postanowiło również wyróżnić trzy prace za pomysłowość. Okazuje się, że choinki nie muszą mieć wcale tradycyjnej formy – wykonane z pustych opakowań po jogurtach do picia lub ze złotego makaronu są równie piękne jak te tradycyjne. Nad wszystkimi pracami królował duży piękny Mikołaj. Dyrekcja i pracownicy pragną podziękować za udział w konkursie i życzyć wszystkim czytelnikom pomyślności w Nowym 2010 Roku.

 

   

Strona 45 z 46