Imprezy organizowane przez bibliotekę

BAL PRZEBIERAŃCÓW DLA DZIECI

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: wtorek, 02 lutego 2010 16:35 Wpisany przez Administrator poniedziałek, 01 lutego 2010 15:10

Zabawa odbędzie się dnia 12 lutego (piątek) w godzinach od 16 do 18.30 w siedzibie Mniejszości Niemieckiej przy ulicy Batorego 4. Dla uczestników przewidziany jest poczęstunek oraz nagrody za najciekawszy strój.

Zapisy i opłata w wysokości 5 zł w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach przy ul. Wolności 108 do dnia 10 lutego 2010. Telefon 32 233 70 80.

 

 

 

Świąteczne konkursy w bibliotece rozstrzygnięte

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: czwartek, 31 grudnia 2009 19:29 Wpisany przez Administrator czwartek, 31 grudnia 2009 19:24

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Mikołaj z długą brodą, choinka i magia Świąt Bożego Narodzenia. To wszystko ma swój wyjątkowy urok. Również jeśli chodzi o konkursy – grudzień bije na głowę inne miesiące. 14 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, w 3 kategoriach wiekowych. Jury pod przewodnictwem Jana Drechslera – miało nie lada dylemat. Ilość dostarczonych przez panie bibliotekarki z terenu całej Gminy Zbrosławice prac była spora. Dzieci ze szkoły podstawowej miały do wykonania ozdobę choinkową. I miejsce wśród aniołków, witraży zajęła bombka z siana, której autorką jest uczennica klasy III Szkoły Podstawowej z Kopienicy – Roksana Starzeczny. Trochę trudniejsze zadanie było dla dorosłych, którzy mieli do zrobienia stroik świąteczny. Wśród stroików: od tych w tradycyjnej formie do bardzo pomysłowych drzewek i wieńców I miejsce zajęła pani Maria Bagrowska. - mieszkanka Kopienicy. Stroik wykonany w formie wieńca z orzechów włoskich był bardzo oryginalny.

Ostatnia kategoria, w której pomysłowością mogła wykazać się młodzież gimnazjów i szkół średnich dotyczyła zrobienia całorocznego kalendarza na rok 2010. Wśród kalendarzy I miejsce zajęła Olga Dorabiała. uczennica Gimnazjum w Wieszowie. Po burzliwych obradach jury postanowiło również wyróżnić trzy prace za pomysłowość. Okazuje się, że choinki nie muszą mieć wcale tradycyjnej formy – wykonane z pustych opakowań po jogurtach do picia lub ze złotego makaronu są równie piękne jak te tradycyjne. Nad wszystkimi pracami królował duży piękny Mikołaj. Dyrekcja i pracownicy pragną podziękować za udział w konkursie i życzyć wszystkim czytelnikom pomyślności w Nowym 2010 Roku.

 

   

2 październik 2009, rymowanki – zgadywanki w Bibliotece

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: czwartek, 31 grudnia 2009 18:36 Wpisany przez Administrator piątek, 13 listopada 2009 20:47

2 października 2009 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach i jej filii w Łubiu odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci Panem Wiesławem Drabikiem. Brali w nim udział uczniowie klasy I i II ze Szkoły Podstawowej w Zbrosławicach oraz klasy I, II i III ze Szkoły Podstawowej w Kopienicy wraz z wychowawcami. Młodzi czytelnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali żartobliwych wierszy czytanych lub recytowanych przez autora, który zadawał też pytania i zagadki ze swoich książeczek. Dzieci wykazały się dużą znajomością tekstów, trafnie odpowiadając na zadane pytania, za co zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Ciekawym punktem upływającej w miłej atmosferze rozmowy z autorem okazała się prezentacja niezatapialnego egzemplarza jednej z bajeczek, którą jak zapewnił autor bez strachu można czytać nawet w wannie. Wszystko to złożyło się na miłe spotkanie gdzie humor, rymy i dobra zabawa towarzyszyła wszystkim uczestnikom, którzy na koniec mieli jeszcze okazję zakupić książeczki autora oraz uzyskać specjalną dedykację z autografem.

 

   

Strona 46 z 46