Imprezy organizowane przez bibliotekę

Artur Barciś w Zbrosławicach

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:35 Wpisany przez Administrator poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:33

5 czerwca 2017 r. w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbrosławicach odbyło się spotkanie z wybitnym aktorem filmowym i teatralnym Arturem Barcisiem. W ciepły i humorystyczny sposób odpowiadał o swoim życiu zawodowym i prywatnym, nie obyło się również bez wspomnień z dzieciństwa i lat szkolnych. Jako licealista brał udział w konkursach recytatorskich, zajmując czołowe miejsce w województwie śląskim, by następnym roku zająć I miejsce w edycji ogólnopolskiej. To utwierdziło go w wyborze zawodu aktora i podjęcia nauki w PWSFiT w Łodzi, którą ukończył w 1079 roku. Od tego czasu rozpoczęła się jego kariera zawodowa. Niepozornej postury, często obsadzany był w rolach drugoplanowych lecz bardzo charakterystycznych i wyrazistych. Najbardziej ceni sobie role w „Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego – trudne do zagrania tajemnicze, wymowne postacie nic nie mówiące. Nie łatwo zagrać milczącą postać jednocześnie utwierdzając widza w przekonaniu kim jest cichy bohater. Widzowie najbardziej zapamiętali go z roli Norka w serialu „Miodowe lata", gdzie stworzył wspaniały duet z Cezarym Żakiem oraz filmu „Ranczo" wcielając się w postać negatywnego Czerepacha – przyjaciela Wójta. Wielbiciele serialu „M jak miłość" przypomnieli również o roli ojca jednej z bohaterek, którą Barciś gra w tej produkcji. Na zakończenie pełnego humoru i anegdot spotkania odbyła się lekcja dykcji wśród publiczności. Aktor musi cały czas pracować nad swoim warsztatem, więc zwroty: treść, sierpc, sierść" czy „cóż że ze Swarzędza" to tylko niektóre zaproponowane przez aktora ćwiczenia dykcji. Sympatycznego aktora pożegnano gromkimi brawami, były również autografy i wspólne zdjęcia.

Bibliotekarze

 

Spotkanie z Arturem Barcisiem

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: czwartek, 01 czerwca 2017 09:42 Wpisany przez Anna Gembczyk czwartek, 01 czerwca 2017 09:42

BARCIŚ.

   

Noc Bibliotek

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: piątek, 26 maja 2017 12:52 Wpisany przez Anna Gembczyk piątek, 26 maja 2017 12:52

NOCKA

   

Biblioteka. Oczywiście!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 17 maja 2017 18:42

Biblioteka. Oczywiście! To hasło tegorocznego tygodnia bibliotek. Dla wielu mieszkańców naszej gminy czytanie jest elementem codzienności, więc zapytani czy wiedzą gdzie znajduje się biblioteka odpowiedzą „Oczywiście!" W piątkowe popołudnie 12 maja nikt z mieszkańców Miedar i okolic nie miał wątpliwości gdzie biblioteka się znajduje ponieważ było to miejsce zauważalne z daleka. Pracownicy wykonali ukłon w stronę młodszych czytelników i ich rodziców i zorganizowali spotkanie przed budynkiem biblioteki. Spotkanie co do minuty wypełniał ogrom atrakcji takich jak malowanie twarzy i wata cukrowa dla każdego bez ograniczeń. Kto chętny, poskakał na dmuchanym zamku, a chętnych nie brakowało do ostatnich minut. Dla niezdecydowanych, jaką atrakcję aktualnie wybrać, animator organizował zabawy z chustą animacyjną i grzechotkami. Dzieci ozdobiły także chodnik prowadzący do biblioteki kredą, droga do niej jest więc widoczna z daleka, przynajmniej do pierwszego deszczu. Czytelnicy wiedzą, że do czytania niezbędna jest zakładka, tym razem dzieci mogły wykonać zabawne zakładki dla siebie, rodziców czy kolegów na specjalnie przygotowanych warsztatach plastycznych.

Łamiemy dziś stereotypy, więc gdyby ktoś miał wątpliwości to biblioteka nie jest nudna, w bibliotece nie musi być cicho, w bibliotece wiele się dzieje i każdy znajdzie coś dla siebie. Można więc dodać tylko jedno – Biblioteka. Oczywiście!

   

Strona 10 z 46