Imprezy organizowane przez bibliotekę

KĄCIK KREATYWNY W MIEDARACH POWRACA PO WAKACJACH

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Anna Gembczyk piątek, 08 września 2017 09:18

KĄCIK KREATYWNY

 

Bibliotekowe wakacje

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 09 sierpnia 2017 13:21

18 dzieci z Gminy Zbrosławice wzięło udział w I turnusie zajęć wakacyjnych, które odbywały się od 10 do 14 lipca w GBP w Zbrosławicach. Pierwszego dnia dzieci własnoręcznie wykonały papierowe czapeczki i pomalowały plastikowe doniczki, do których posadziły kwiatki zasponsorowane przez ogrodnictwo państwa Śliwińskich z Przezchlebia. Czerwone begonie i codzienna ich pielęgnacja sprawiły wszystkim ogromną radość. Po kwiatkach przyszła pora na złote rybki, oklejane aluminiową folią i piękne akwaria wypełnione morską fauną i florą. Ponoć „brudne dziecko to szczęśliwe dziecko" więc nie obeszło się bez malowania rękami. Długie arkusze papieru rozłożone na ziemi, na których wyrosły papierowe drzewa , ptaki i kwiaty – pomalowane bez udziału pędzli były piękne, a pomysły zaskoczyły nawet samych autorów.

Na czwartkowy wyjazd do kina czekali wszyscy uczestnicy zajęć i nawet padający od rana deszcz nie popsuł nastroju w oczekiwaniu na film „Gru, Dru i Minionki". Ostatni dzień to tradycyjne ognisko, przy którym dzieci same upiekły kiełbaski i spałaszowały je ze smakiem. Zakończeniem plastycznych zajęć był obrazek wazonika z kolorowymi kwiatkami wykonanego z plastikowych buteleczek po jogurtach i kolorowych słomek i korków. Mamy nadzieję, że czas spędzony w Bibliotece wszyscy uczestnicy będą mile wspominać.

   

Artur Barciś w Zbrosławicach

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:35 Wpisany przez Administrator poniedziałek, 19 czerwca 2017 07:33

5 czerwca 2017 r. w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbrosławicach odbyło się spotkanie z wybitnym aktorem filmowym i teatralnym Arturem Barcisiem. W ciepły i humorystyczny sposób odpowiadał o swoim życiu zawodowym i prywatnym, nie obyło się również bez wspomnień z dzieciństwa i lat szkolnych. Jako licealista brał udział w konkursach recytatorskich, zajmując czołowe miejsce w województwie śląskim, by następnym roku zająć I miejsce w edycji ogólnopolskiej. To utwierdziło go w wyborze zawodu aktora i podjęcia nauki w PWSFiT w Łodzi, którą ukończył w 1079 roku. Od tego czasu rozpoczęła się jego kariera zawodowa. Niepozornej postury, często obsadzany był w rolach drugoplanowych lecz bardzo charakterystycznych i wyrazistych. Najbardziej ceni sobie role w „Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego – trudne do zagrania tajemnicze, wymowne postacie nic nie mówiące. Nie łatwo zagrać milczącą postać jednocześnie utwierdzając widza w przekonaniu kim jest cichy bohater. Widzowie najbardziej zapamiętali go z roli Norka w serialu „Miodowe lata", gdzie stworzył wspaniały duet z Cezarym Żakiem oraz filmu „Ranczo" wcielając się w postać negatywnego Czerepacha – przyjaciela Wójta. Wielbiciele serialu „M jak miłość" przypomnieli również o roli ojca jednej z bohaterek, którą Barciś gra w tej produkcji. Na zakończenie pełnego humoru i anegdot spotkania odbyła się lekcja dykcji wśród publiczności. Aktor musi cały czas pracować nad swoim warsztatem, więc zwroty: treść, sierpc, sierść" czy „cóż że ze Swarzędza" to tylko niektóre zaproponowane przez aktora ćwiczenia dykcji. Sympatycznego aktora pożegnano gromkimi brawami, były również autografy i wspólne zdjęcia.

Bibliotekarze

   

Spotkanie z Arturem Barcisiem

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: czwartek, 01 czerwca 2017 09:42 Wpisany przez Anna Gembczyk czwartek, 01 czerwca 2017 09:42

BARCIŚ.

   

Strona 10 z 46