Imprezy organizowane przez bibliotekę

Zajęcia wakacyjne

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 15 sierpnia 2019 18:41

Gminna Biblioteka Publiczna w dniach od 5 do 9 sierpnia zorganizowała kolejne zajęcia wakacyjne dla dzieci. Podczas spotkań uczestnicy wykonywali różne prace plastyczne: żółwie z pianki i plastikowej butelki, meduzy z talerzyków papierowych, kreatywne zwierzątka z płyt CD, wakacyjne obrazy. Dzieci doskonale bawiły się również samodzielnie wykonanymi bańkami mydlanymi, które sprawiły im wiele frajdy i zabawy. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeli film ,,Wilk w owczej skórze 2", mieli okazję upiec kiełbaski przy ognisku oraz spróbować pyszności z czekoladowej fontanny. Nie zabrakło także szaleństw na świeżym powietrzu oraz wielu atrakcji na placu zabaw. Piątek był ,,dniem zabawki", każde dziecko przyniosło wtedy ze sobą swoją ulubioną zabawkę. Były to nie tylko małe i duże maskotki, ale również traktory, kombajny i samochody.

 

PRZYGODA w Ziemięcicach

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 17 lipca 2019 22:56

PRZYGODA takie hasło było tematem zajęć wakacyjnych w bibliotece w Ziemięcicach. Pierwszego dnia przeżywaliśmy przygodę na morzu. Zbudowane z niezatapialnych elementów statki musiały unosić się na wodzie, co sprawdziliśmy w basenie. Następnie udaliśmy się do prehistorii na spotkanie przerażających dinozaurów, które powstały z paper mache. Ogromne ilości domowej roboty „ciastoliny" posłużyły do wykonania małego safari i okazały się gwarancją zabawy na całe godziny.

Rozmowa przez rurę zakopaną na głębokości 30-u m, gra na ksylofonie czy wybuch z armaty powietrznej, takich atrakcji doświadczyliśmy Parku Sensorycznym w Gliwicach, do którego udaliśmy się po wizycie w kinie. Ogromne wrażenie robi stojąca tam zabytkowa drewniana radiostacja. Dzieci świetnie bawiły się także do taktów Macareny i Choco Choco. Nie zabrakło zabawy z chustą, zabawy z krzesełkami, zwierzątek z balonów, topionej czekolady i wielu innych atrakcji, słowem niezła PRZYGODA

   

Słoneczka i Żabki w Bibliotece w Miedarach

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 29 maja 2019 21:35

17 maja bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Miedar, grupa Żabek i Słoneczek. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, omówienie zasad korzystania z niej, a przede wszystkim pobudzenie zainteresowania książką.

Dzieci wysłuchały wiersza pt.: "Skarga książki" Jana Huszcza, po którym wspólnie omówiono zasady poszanowania bibliotecznych zbiorów. Mali czytelnicy odpowiadali na śmieszne zagadki, dotyczące ulubionych postaci z bajek.

W dalszej części dzieci uważnie wysłuchały wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa" po którym sami mieli za zadanie narysować kolejne wagoniki pociągu.

Na koniec dzieci otrzymały kolorowe zakładki i obiecały, że znowu odwiedzą bibliotekę.

   

Teatr dla Dzieci MORALITET

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: wtorek, 23 kwietnia 2019 07:11 Wpisany przez Administrator poniedziałek, 22 kwietnia 2019 14:52

Dnia 28 marca do Biblioteki w Łubiu zawitał Teatr dla Dzieci MORALITET z Krakowa. Przedstawienie pt.,,O krzykliwym skrzaciku i magicznej księdze" przeznaczone było dla przedszkolaków oraz dzieci z kl. I-III. Bajeczka promowała przyjaźń i czytelnictwo oraz poruszała problem degradacji środowiska naturalnego. Ponad 80 osobowa grupa była zachwycona spektaklem. Podobała się wesoła fabuła, ale i bezpośredni kontakt z aktorami. Swoimi pomysłami wpływali na decyzje i reakcje bohaterów przedstawienia. Chętni do dyskusji byli jeszcze po zakończeniu przedstawienia.

   

Strona 2 z 46