Imprezy organizowane przez bibliotekę

Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: piątek, 05 kwietnia 2019 20:18 Wpisany przez Administrator piątek, 05 kwietnia 2019 18:40

W piątkowy poranek, 29 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach odbyło się spotkanie z Romanem Pankiewiczem, autorem książek dla dorosłych, a także dla dzieci. Tematem spotkania był cykl bajek pt. ,,5 ważnych zawodów". Podczas spotkania autor w ciekawy sposób opowiadał o zawodach przebierając się za żołnierza, policjanta, strażaka, ratownika medycznego oraz listonosza, a także zaprezentował rekwizyty związane z danym zawodem. Zgromadzone na sali dzieci chętnie brały udział w spotkaniu kończąc rymowane opowiadania. Na koniec spotkania można było zakupić książki dotyczące 5 ważnych zawodów.

 

Nocne zmagania z baśniami Andersena

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 03 kwietnia 2019 20:51

Kolejna ósma już edycja "Nocy z Andersenem" odbyła się w Zbrosławickiej Bibliotece w piątek 29 marca. Uczestnikami zabawy było 21 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej Gminy.

Noc rozpoczęła się o godz. 20 prezentacją multimedialną o życiu i twórczości Andersena. Oczywiście nie mogło zabraknąć odwiedzin znakomitego ,,pisarza", który osobiście przeczytał baśń pt. ,,Brzydkie kaczątko". W oczekiwaniu na ciepły posiłek, czyli tradycyjną pizzę dzieci zaangażowały się w szereg baśniowych zabaw, konkurencji i quizów, wykazując się dużą wiedzą o twórczości Andersena. Uczestnicy podpisali listę obecności ,,starym piórem", czyli obsadką ze stalówką maczaną w atramencie. Jako że pora zrobiła się późna to po wieczornej toalecie wszyscy ,,zapakowali się" do śpiworów, ale i tak ostatni zawodnicy zasnęli ok. 3 nad ranem.

Dziękujemy naszym gościom za udział w tegorocznym wydarzeniu, które dzięki nim nabrało magicznego charakteru.

   

Świąteczne Aniołki i słodki upominek od Pani Mikołajowej

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 18 grudnia 2018 07:16

   

Straszne oczy nos i usta to znak specjalny jesiennej dyni

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 30 października 2018 21:49

Straszne oczy nos i usta to znak specjalny jesiennej dyni. Ale my dziś udowodniliśmy, że straszne dynie mogą być sympatyczne :)

   

Strona 2 z 44