Imprezy organizowane przez bibliotekę

Wielkie bale w karnawale!!

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: wtorek, 18 lutego 2020 11:03 Wpisany przez Administrator poniedziałek, 17 lutego 2020 18:32

Jak co roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach karnawał zaczął się na całego! 11 lutego odbył się u nas bal przebierańców dla dzieci. Zawitały na niego: aniołki, policjantka, superbohaterowie, strażacy, księżniczki, biedronki, koty, zajączki, krówka, żabka, koniki Pony oraz wiele innych postaci z bajek. Atmosfera w trakcie balu była fantastyczna, dzieci brały udział w różnych konkursach i zajęciach ruchowych. We wspólnej zabawie uczestniczyło prawie 90 przebierańców. Dzieci doskonale bawiły się wraz z rodzicami, tempo nie zwolniło ani na chwilę, toteż wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wrócili do domu.

W tym miejscu Biblioteka serdecznie dziękuje panu Markowi Minkusowi za zasponsorowanie dzieciom słodkiego poczęstunku.

 

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: piątek, 13 września 2019 17:41 Wpisany przez Administrator piątek, 13 września 2019 17:36

Do konkursu fotograficznego zgłosiło się zgodnie z regulaminem niestety tylko 2 uczestników.

W związku z powyższym podjęto decyzję o niepowoływaniu komisji konkursowej i przyznano dwie równorzędne nagrody dla dzieci. 

Nagrody w postaci książek i dyplomów otrzymują:

  • Amelia Słabosz - Ziemięcice (lat 6)
  • Kacper Urzędowski – Czekanów (lat 10)

Zdjęcia zostaną również wyeksponowane na tablicy ogłoszeń w bibliotece w Ziemięcicach.

IMG 20190822 172018

magdalena słabosz

   

Zajęcia wakacyjne

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator czwartek, 15 sierpnia 2019 18:41

Gminna Biblioteka Publiczna w dniach od 5 do 9 sierpnia zorganizowała kolejne zajęcia wakacyjne dla dzieci. Podczas spotkań uczestnicy wykonywali różne prace plastyczne: żółwie z pianki i plastikowej butelki, meduzy z talerzyków papierowych, kreatywne zwierzątka z płyt CD, wakacyjne obrazy. Dzieci doskonale bawiły się również samodzielnie wykonanymi bańkami mydlanymi, które sprawiły im wiele frajdy i zabawy. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeli film ,,Wilk w owczej skórze 2", mieli okazję upiec kiełbaski przy ognisku oraz spróbować pyszności z czekoladowej fontanny. Nie zabrakło także szaleństw na świeżym powietrzu oraz wielu atrakcji na placu zabaw. Piątek był ,,dniem zabawki", każde dziecko przyniosło wtedy ze sobą swoją ulubioną zabawkę. Były to nie tylko małe i duże maskotki, ale również traktory, kombajny i samochody.

   

PRZYGODA w Ziemięcicach

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 17 lipca 2019 22:56

PRZYGODA takie hasło było tematem zajęć wakacyjnych w bibliotece w Ziemięcicach. Pierwszego dnia przeżywaliśmy przygodę na morzu. Zbudowane z niezatapialnych elementów statki musiały unosić się na wodzie, co sprawdziliśmy w basenie. Następnie udaliśmy się do prehistorii na spotkanie przerażających dinozaurów, które powstały z paper mache. Ogromne ilości domowej roboty „ciastoliny" posłużyły do wykonania małego safari i okazały się gwarancją zabawy na całe godziny.

Rozmowa przez rurę zakopaną na głębokości 30-u m, gra na ksylofonie czy wybuch z armaty powietrznej, takich atrakcji doświadczyliśmy Parku Sensorycznym w Gliwicach, do którego udaliśmy się po wizycie w kinie. Ogromne wrażenie robi stojąca tam zabytkowa drewniana radiostacja. Dzieci świetnie bawiły się także do taktów Macareny i Choco Choco. Nie zabrakło zabawy z chustą, zabawy z krzesełkami, zwierzątek z balonów, topionej czekolady i wielu innych atrakcji, słowem niezła PRZYGODA

   

Strona 2 z 46