Imprezy organizowane przez bibliotekę

Dziś małe dzieła sztuki z papieru toaletowego...

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 02 maja 2017 20:10

 

ROMAN PANKIEWICZ W BIBLIOTECE

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 26 kwietnia 2017 21:28

Roman Pankiewicz, podróżnik, autor książek ale przede wszystkim niesamowicie ciekawy człowiek, zaszczycił bibliotekę w Zbrosławicach swoją obecnością we wtorek 25 kwietnia. Opowiadając o pobycie w Islandii, autor potrafił zwrócić się wprost do młodzieży gimnazjalnej, do której spotkanie było zaadresowane. Zafascynował wszystkich opowieściami o życiu codziennym, zwyczajach, roślinności i zwierzynie. W zanadrzu chował wiele ciekawostek a jego opowieść wzbogaciły liczne zdjęcia z miejsc niezwykłych.

Sprawił, że każdy z obecnych wybrał się w podróż do Islandii, siedząc na krześle w bibliotece. Jego ogromna charyzma i fascynująca osobowość spowodowała, że na 55 osobowej widowni nikt nie odezwał się słowem przez całą godzinę słuchając z zapartym tchem. Nie ulega wątpliwości, że Roman Pankiewicz ma dar opowiadania o rzeczach zwykłych w niezwykły sposób.

   

„Spotkanie z Andersenem" w bibliotece w Miedarach

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator wtorek, 18 kwietnia 2017 18:24

„Spotkanie z Andersenem" w bibliotece w Miedarach, wzięli w nim udział drugoklasiści ze szkoły podstawowej w Miedarach. Goście zapoznali się z życiem i twórczością duńskiego pisarza, przedstawionymi na prezentacji multimedialnej. Chętnie odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania testowe i zagadki.

Rozpoznali także wiele postaci ze starych ilustracji do baśni, często nie przypominających ich dzisiejszych wersji. Mieli także okazję podpisać specjalną listę obecności bardzo starym piórem, maczanym w atramencie, która zawisła później na honorowym miejscu w bibliotece. Starczyło jeszcze czasu na zabawy z chustą animacyjną imitującą wzburzone fale. Był to przede wszystkim mile spędzony czas, a przy okazji dzieci zapoznały się z bibliotecznym księgozbiorem co zachęciło ich do czytania.

   

Plastyka

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 10 kwietnia 2017 22:25

Wesołych świąt!

   

Strona 11 z 45