Imprezy organizowane przez bibliotekę

Słoneczka i Żabki w Bibliotece w Miedarach

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 29 maja 2019 21:35

17 maja bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Miedar, grupa Żabek i Słoneczek. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, omówienie zasad korzystania z niej, a przede wszystkim pobudzenie zainteresowania książką.

Dzieci wysłuchały wiersza pt.: "Skarga książki" Jana Huszcza, po którym wspólnie omówiono zasady poszanowania bibliotecznych zbiorów. Mali czytelnicy odpowiadali na śmieszne zagadki, dotyczące ulubionych postaci z bajek.

W dalszej części dzieci uważnie wysłuchały wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa" po którym sami mieli za zadanie narysować kolejne wagoniki pociągu.

Na koniec dzieci otrzymały kolorowe zakładki i obiecały, że znowu odwiedzą bibliotekę.

 

Teatr dla Dzieci MORALITET

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: wtorek, 23 kwietnia 2019 07:11 Wpisany przez Administrator poniedziałek, 22 kwietnia 2019 14:52

Dnia 28 marca do Biblioteki w Łubiu zawitał Teatr dla Dzieci MORALITET z Krakowa. Przedstawienie pt.,,O krzykliwym skrzaciku i magicznej księdze" przeznaczone było dla przedszkolaków oraz dzieci z kl. I-III. Bajeczka promowała przyjaźń i czytelnictwo oraz poruszała problem degradacji środowiska naturalnego. Ponad 80 osobowa grupa była zachwycona spektaklem. Podobała się wesoła fabuła, ale i bezpośredni kontakt z aktorami. Swoimi pomysłami wpływali na decyzje i reakcje bohaterów przedstawienia. Chętni do dyskusji byli jeszcze po zakończeniu przedstawienia.

   

Zdjęcia i relacja z Nocy z Andersenem

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 10 kwietnia 2019 17:15

Kiedy wspominamy o baśniach, zwykle to jego nazwisko przychodzi nam do głowy jako pierwsze.

Hans Christian Andersen - na jego cześć organizowane jest międzynarodowe przedsięwzięcie zwane „Nocą z Andersenem", kiedy to dzieci mają okazję przenieść się w magiczny świat baśni. Duch tego znanego baśniopisarza zawitał także do biblioteki w Ziemięcicach. Po zapoznaniu się z bogatym życiorysem pisarza, dzieci wzięły udział w wielu grach i zabawach specjalnie na tą okazję zorganizowanych. Rozwiązywano rebusy, zagadki, składano puzzle, nie zabrakło także zabaw ruchowych, które były źródłem ogromnej wesołości. Ostatecznie wszyscy posileni pizzą zasnęli w śpiworach na wygodnych posłaniach.

   

Zbigniew Kołba - spotkanie autorskie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 10 kwietnia 2019 17:09

Zbigniew Kołba – autor książek dla dzieci i dorosłych był gościem spotkania autorskiego, które 2 kwietnia 2019r. odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach. Uczestnikami spotkania była młodzież szkolna kl. IV, V, VI ze Szkoły Podstawowej w Zbrosławicach.

Książka pt. ,,Znajdź mnie i kiedyś odwiedź", której poświęcone było spotkanie jest związana z miejscowościami o nazwach, które kojarzą się ze zwierzętami, roślinami lub ptakami. Bohater opowiadania – Piotruś przy pomocy dziadka uczy się odnajdywania miejscowości na mapie, poznaje nowe pojęcia takie jak: podział administracyjny kraju, województwo czy gmina. Autor tłumaczył jak czytanie książek wpływa na wyobraźnię, pobudza wrażliwość dzieci i pogłębienie ich wiedzy na różne tematy. Była też mowa o zagrożeniach jakie niesie korzystanie z komputera lub telefonu przed zaśnięciem; nie tylko niszczy się wzrok, ale również organizm jest tak pobudzony emocjami, które towarzyszą grom komputerowym, że nie może się regenerować w czasie.

Mamy nadzieję, że młodzi ludzie chociaż trochę wezmą sobie do serca rady autora i przed zaśnięciem sięgną po książkę, a nie po telefon.

   

Strona 3 z 46