Imprezy organizowane przez bibliotekę

Zdjęcia i relacja z Nocy z Andersenem

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 10 kwietnia 2019 17:15

Kiedy wspominamy o baśniach, zwykle to jego nazwisko przychodzi nam do głowy jako pierwsze.

Hans Christian Andersen - na jego cześć organizowane jest międzynarodowe przedsięwzięcie zwane „Nocą z Andersenem", kiedy to dzieci mają okazję przenieść się w magiczny świat baśni. Duch tego znanego baśniopisarza zawitał także do biblioteki w Ziemięcicach. Po zapoznaniu się z bogatym życiorysem pisarza, dzieci wzięły udział w wielu grach i zabawach specjalnie na tą okazję zorganizowanych. Rozwiązywano rebusy, zagadki, składano puzzle, nie zabrakło także zabaw ruchowych, które były źródłem ogromnej wesołości. Ostatecznie wszyscy posileni pizzą zasnęli w śpiworach na wygodnych posłaniach.

 

Zbigniew Kołba - spotkanie autorskie

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 10 kwietnia 2019 17:09

Zbigniew Kołba – autor książek dla dzieci i dorosłych był gościem spotkania autorskiego, które 2 kwietnia 2019r. odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach. Uczestnikami spotkania była młodzież szkolna kl. IV, V, VI ze Szkoły Podstawowej w Zbrosławicach.

Książka pt. ,,Znajdź mnie i kiedyś odwiedź", której poświęcone było spotkanie jest związana z miejscowościami o nazwach, które kojarzą się ze zwierzętami, roślinami lub ptakami. Bohater opowiadania – Piotruś przy pomocy dziadka uczy się odnajdywania miejscowości na mapie, poznaje nowe pojęcia takie jak: podział administracyjny kraju, województwo czy gmina. Autor tłumaczył jak czytanie książek wpływa na wyobraźnię, pobudza wrażliwość dzieci i pogłębienie ich wiedzy na różne tematy. Była też mowa o zagrożeniach jakie niesie korzystanie z komputera lub telefonu przed zaśnięciem; nie tylko niszczy się wzrok, ale również organizm jest tak pobudzony emocjami, które towarzyszą grom komputerowym, że nie może się regenerować w czasie.

Mamy nadzieję, że młodzi ludzie chociaż trochę wezmą sobie do serca rady autora i przed zaśnięciem sięgną po książkę, a nie po telefon.

   

Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: piątek, 05 kwietnia 2019 20:18 Wpisany przez Administrator piątek, 05 kwietnia 2019 18:40

W piątkowy poranek, 29 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zbrosławicach odbyło się spotkanie z Romanem Pankiewiczem, autorem książek dla dorosłych, a także dla dzieci. Tematem spotkania był cykl bajek pt. ,,5 ważnych zawodów". Podczas spotkania autor w ciekawy sposób opowiadał o zawodach przebierając się za żołnierza, policjanta, strażaka, ratownika medycznego oraz listonosza, a także zaprezentował rekwizyty związane z danym zawodem. Zgromadzone na sali dzieci chętnie brały udział w spotkaniu kończąc rymowane opowiadania. Na koniec spotkania można było zakupić książki dotyczące 5 ważnych zawodów.

   

Nocne zmagania z baśniami Andersena

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Wpisany przez Administrator środa, 03 kwietnia 2019 20:51

Kolejna ósma już edycja "Nocy z Andersenem" odbyła się w Zbrosławickiej Bibliotece w piątek 29 marca. Uczestnikami zabawy było 21 uczniów szkół podstawowych z terenu naszej Gminy.

Noc rozpoczęła się o godz. 20 prezentacją multimedialną o życiu i twórczości Andersena. Oczywiście nie mogło zabraknąć odwiedzin znakomitego ,,pisarza", który osobiście przeczytał baśń pt. ,,Brzydkie kaczątko". W oczekiwaniu na ciepły posiłek, czyli tradycyjną pizzę dzieci zaangażowały się w szereg baśniowych zabaw, konkurencji i quizów, wykazując się dużą wiedzą o twórczości Andersena. Uczestnicy podpisali listę obecności ,,starym piórem", czyli obsadką ze stalówką maczaną w atramencie. Jako że pora zrobiła się późna to po wieczornej toalecie wszyscy ,,zapakowali się" do śpiworów, ale i tak ostatni zawodnicy zasnęli ok. 3 nad ranem.

Dziękujemy naszym gościom za udział w tegorocznym wydarzeniu, które dzięki nim nabrało magicznego charakteru.

   

Strona 3 z 46